Jaunumi
  • lv
  • ru

Porto

Jaunumi

Dear students! Don’t miss your opportunity!!! We are waiting for your applications for Erasmus+ 3 week learning courses "Hotel and Gastronomy" and “Photo/Graphic Design” in Germany, October 28-November 15, 2019, until September 15 (17:00) !

5

Septembrīs

2019

Student, ja mācies 2., 3. vai 4.kursā! Nāc un uzzini par savām iespējām doties ERASMUS+ mobilitātēs! Laipni gaidīti informatīvajās stundās par 2019.gada Erasmus+ mācību un prakšu mobilitātēm, kā arī CV un Motivācijas vēstuļu rakstīšanas meistarklasēs! Welcome to Erasmus+ 2019 info session and CV&ML writing workshops!

30

augusts

2019

Pagājušās nedēļas sākumā no 10.-13.martam Profesionālās vidusskolas VICTORIA pārstāves, direktore Andžela Dubinska un projektu vadītāja Mārīte Brice piedalījās Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības pasākumā (TCA), Vācijā, Bad Neuenahr-Ahrweiler pilsētiņā, ko organizēja Vācijas nacionālā aģentūra ar pieaicinātiem kolēģiem arī no Somijas nacionālās aģentūras. Pasākuma ietvaros norisinājās seminārs par tēmu "Internacionalizācijas stratēģijas profesionālajā izglītībā". Skolai bija būtiski piedalīties šajā seminārā, lai uzzinātu vairāk par izglītības internacionalizācijas stratēģiju un profesionālās izglītības mobilitātes hartas iegūšanu, lai padarītu mācību mobilitāšu procesu kvalitatīvāku un nākotnē varētu iesniegt Erasmus+ mācību mobilitātes projektus profesionālas izglītības sektorā ar atvieglotiem noteikumiem. Semināra gaitā tika veikti dažādi uzdevumi saistībā ar internacionalizācijas aktivitāšu definēšanu institūcijas līmenī, stratēģisko mērķu izvirzīšanu, plānošanu un uzraudzīšanu, kas rezultātā ir izveidojis sapratni un pamatu skolas internacionalizācijas startēģijas izstrādei, kas ir neatņemama VET mobilitātes hartas pieteikuma sastāvdaļa. *Pasākums tiek finansēts 2018. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta ietvaros.

18

marts

2019

Programma “Latvijas skolas soma” profesionālajā vidusskolā “Victoria” turpinās arī otrajā mācību semestrī

Sākot ar 2018. gada septembri skolā “Victoria” tiek īstenota valsts simtgades dāvana - programma “Latvijas skolas soma”, kas ikvienam skolēnam dod iespēju bezmaksas apmeklēt teātra izrādes, kino, koncertus, muzejpedagoģiskās un radošās nodarbības, un citas tematiskajām jomām atbilstošas aktivitātes, kas palīdz spēcināt izglītojamo piederības sajūtu, valstisko identitāti un veicināt izpratni par Latvijas vērtībām un kultūrtelpu. Ar Kultūras ministrijas piešķirto finansiālo atbalstu skola “Victoria” turpinās iesākto un organizēs dažādus, lai dotu audzēkņiem iespēju pieredzēt mākslu un kultūru, kā arī izzināt vēsturisko mantojumu un radošās industrijas pasākumus, arī mācību gada 2.semestrī.

#skolassomaRiga #LV100

21

janvāris

2019

LATVIJAS SKOLAS SOMA 2018

Atskatoties uz Latvijas simtgadi un 2018./2019. mācību gada pirmo semestri, pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, vairāk kā 300 audzēkņi no visām skolas mācību programmām ir papildinājuši savas teorētiskās zināšanas - piedaloties dažādos pasākumos, apmeklējot muzejus, uzņēmumus un izstādes, kā arī vēsturiskus Latvijas dabas objektus.

7.septembrī, lai nostiprinātu mācību priekšmetā “Ēdienu gatavošanas tehnoloģijas” aptverto tēmu par Latvijas nacionālo virtuvi un tās īpatnībām, mācību programmas “Viesnīcu pakalpojumi” deviņpadsmit 4.kursa izglītojamie apmeklēja izstādi “Riga food 2018” un iepazinās kā ar ekspozīciju “Novadu garša. Latvija”, tā arī pārtikas nozares attīstību kopumā.

12.septembrī mācību ekskursijā uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kopā ar vispārizglītojošā priekšmeta Latvijas un pasaules vēsture skolotāju, devās piecpadsmit 2. kursa izglītojamie. Ekskursijas laikā jaunieši aplūkoja muzeja pamatkompozīciju un gida pavadībā noskaidroja, cik daudzveidīgas ir muzeja funkcijas, senlietas, kas glabājas muzejā, kā arī uzzināja dažādu muzeja speciālistu darba specifiku.

Mēneša beigās, 21.septembrī, visi 1.kursa izglītojamie ar vecāko kursu atbalsta grupu, devās izzināt Doles salu un tās kultūrvēsturiskos objektus – Jāņkalnu, Vecdoles pils mūri, skanstes pie Solāžiem, senā kaļķu cepļa drupas, bijušās pārceltuves un enkurvietas. Pēc nelielas iepazīšanās ar Doles salas vēsturi un ainavu, jaunieši ļāvās radošam saliedēšanās pasākumam “Virves”, ko vadīja skolas pedagogi.

Pateicoties iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstam, programmas “Telemehānika un loģistika” studenti devās izzināt Latvijas kultūrvēsturisko nodvadu – Latgali! Latgalē jaunieši iepazinās ar Daugavpils cietoksni, Militārās kara tehnikas muzeju, Latvijas mākslas un amatniecības centra stikla muzeju, Jēkabpils vēstures muzeju, Krustpils pili un torni, Sēļu sētu, Sventes muižu u.c., Latvijai nozīmīgus apskates objektus.

Oktobra otrajā pusē, kamēr citās skolās ir pavasara brīvlaiks, Victoria jauniešiem ik gadu tiek organizēta projektu nedēļa. Tās laikā visu programmu izglītojamie izstrādāja projektus par savu specialitāti, atbilstoši projektu nedēļas uzdevumiem. Programmas “Telemehānika un loģistika” visu kursu izglītojamo projektu nedēļas tēma bija „100-ts mirkļi vienā nedēļā”. Nedēļas laikā jaunieši, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās mācību ekskursijā uz Latvijas Nacionālās Operas un Baleta namu. Ekskursijas notika laikā, kad ne tikai Latvija gaidīja savas simtgades svētkus, bet arī Latvijas Opera gatavojās svinēt 100-to dzimšanas dienu.

Nākošajā dienā pēc LNO apmeklējuma cita šīs pašas mācību programmas izglītojamo grupa devās mācību ekskursijā uz Ādažiem, lai izzinātu un klātienē pieredzētu uzņēmējdarbības veiksmes stāstu, piedaloties radošā darbnīcā “Uzturklase”, ko organizēja “Ādažu čipsi”.

Rudens vidū, 8.novembrī, mācību programmas “Viesnīcu pakalpojumi” izglītojamie devās uz vienu no populārākajiem Latvijas tūrisma galamērķiem – Siguldu. Programmas priekšmetā “Tūrisma ģeogrāfija” izglītojamiem mācību gada ietvaros tiek uzdots izstrādāt projektu savā specialitātē. Šogad tas ir saistīts ar Siguldu, tās ievērojamākajiem tūrisma apskates objektiem, pilsētas attīstību un nacionālo virtuvi. Priekšmeta skolotāja kopā ar jauniešiem devās izzināt Gūtmaņalu, Gaujas nacionālo parku, bobsleja trasi un Turaidas muzejrezervātu.

Novembra beigās mūsu radošo programmu “Multimediju dizains” un “Vizuālās saziņas līdzekļu māksla” audzēkņi devās tematiskā mācību ekskursijā uz filmu parku “Cinevilla”, kurā uzņemtas latviešu filmas “Rūdolfa mantojums”, “Baiga vasara”, “Rīgas sargi”, “Nameja gredzens”. Jaunieši iepazinās ar filmu tapšanas procesu, aplūkotu dekorācijas, iejutās dažādās lomās un papildināja savas praktiskās zināšanas par Latviešu kino tapšanu un tās aizkulisēm. Noslēdzoties Latvijas simtgades gadam, kā arī Rīgas cirka 130. jubilejas gadam divdesmit trīs skolas audzēkņi apmeklēja pasaulē atzītu izrādi “Fauna” no Lielbritānijas. Kurā izcili mākslinieki no vadošajām cirka kompānijām rotaļīgi un ar vairāku akrobātikas disciplīnu palīdzību bija iejutīsies dažādu dzīvnieku tēlos.

Profesionālā vidusskola Victoria vēlas izteikt pateicību Kultūras Ministrijai par iniciatīvas “Latvijas skolas soma” radīšanu, kas savukārt dod iespēju papildināt ierasto mācību un audzināšanas procesu ar iespēju izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

#skolassomaRiga #LV100

2

janvāris

2019

VICTORIA ceļojums pa burvīgo Latgali ar programmas "Telemehānika un loģistika" enerģisko direktori Inesi Ozolu.

Programmas "Skolas soma" ietvaros šī gada septembrī profesionālās vidusskolas VICTORIA izglītojamie devās lieliskā ekskursijā uz Latgali - iepazīt, Latvijas kultūrainavu, vēsturi un tradīcijas. Ekskursijas laikā tika apmeklēti tādi apskates objekti un vietas kā: Ķeguma HES, Jēkabpils Sēļu sēta, Krustpils pils un tornis, Līvānu stikla muzejs, Aglonas bazilika un Karaļkalns, Aglonas maizes muzejs, Daugavpils cietoksnis, Sventes muiža, Bišu drava “Dzintarlāse”.

3

oktobris

2018

Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

Sagaidot Latvijas simtgadi, skolas VICTORIA audzēkņiem tiek dāvināta lieliska iespēja piedalīties programmā “Latvijas skolas soma”, kas ir Kultūras ministrijas iniciēts un koordinēts projekts, kura mērķis ir nodrošināt Latvijas skolēniem iespēju pieredzēt Latviju klātienē, izzināt un klātienē izpētīt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Programma “Latvijas skolas soma” veido būtisku Latvijas valsts simtgades svinību daļu, sniedzot ilgtspējīgu ieguldījumu brīvas, radošas un atbildīgas sabiedrības tapšanā, kuras iedzīvotāji ciena savu valsti un vēlas strādāt, lai šo cieņu apliecinātu un vairotu. Latvijas Kultūras ministrija ir noslēgusi līguma ar Profesionālo vidusskolu Victoria par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu 2387 eiro apmērā, kura ietvaros skolas audzēkņiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes, atbilstoši skolas izstrādātajam plānam 2018./2019.mācību gada 1.pusgadam.

3

septembris

2018

Apsveicam skolas audzēkņus no visām mācību programmām, kas Erasmus projekta "Victoria Forever with Erasmus+", Nr. 2017-1-LV01-KA102-035278 ietvaros,  dosies vasaras praksēs!

No 2018. gada 3.jūlija- 3.jūnijam uz Portugāli, Bragu; 11.jūnija - 11.jūlijam uz Spaniju, Tenerifi; 15.jūnija - 15.jūlijam uz Itāliju, Sicīliju.

28

marts

2018

Student!

Nepalaid garām savu iespēju un piesakies Erasmus+ vasaras praksēm Itālijā, Spānijā un Protugālē!

Iepazīsties ar konkursa noteikumiem šeit: Erasmus+ konkursa nolikums

Pieteikties vasaras praksēm iespējams nosūtot zemāk minētos dokumentus projektu vadītājai Mārītei Bricei uz e-pastu: marite.brice@riseba.lv

-Pieteikums (Angļu valodā)

-CV (Europass Angļu valodā)

-Motivācijas vēstule (Angļu valodā)

Pieteikšanās atvērta līdz otrdienai 12. martam (23:59). Nenokavē!

2

marts

2018